Optymalizacja kosztów PFRON

Efektywne zarządzanie finansami w firmie to jeden z najważniejszych czynników decydujących o jej sukcesie. Umiejętny nadzór nad wydatkami, a także odpowiednie ich planowanie to szansa na pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych dla przedsiębiorstwa. W Asistwork oferujemy optymalizację kosztów PFRON, które muszą ponosić firmy niezatrudniające osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Nasi specjaliści w efektywny sposób pomogą Ci zredukować koszty z tego tytułu i tym samym wygenerować zyski dla firmy. Jeśli chcesz skorzystać z tej usługi, to zapraszamy do kontaktu!

Zarządzanie kosztami w firmie to istotny element zarządzania biznesem, bez względu na jego wielkość, liczbę zatrudnionych pracowników, a także obrót. Ważnym składnikiem wszystkich kosztów w przedsiębiorstwach są wydatki na PFRON. Składkę odprowadzają pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 25 osób i nie osiągają wymaganego minimalnego 6-procentowego wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

https://asistwork.pl/wp-content/uploads/2022/07/shutterstock_1756584314.webp


Wpłata na PFRON - Jak zredukować koszty ?


Dążenie do obniżenia kosztów związanych z PFRON to cel wielu przedsiębiorstw, zarówno tych mniejszych, jak i większych. W agencji pracy Asistwork mamy specjalistów, którzy potrafią opracować skuteczny plan redukcji kosztów PFRON po wcześniejszym wykonaniu audytu. Oczywistym i jednocześnie najprostszym sposobem jest zatrudnienie osób nawet z lekką niepełnosprawnością, co pozwoli wygenerować oszczędności. 

Znajomość przepisów prawa pomaga nam także podpowiadać naszym klientom oraz wspierać ich w uzyskaniu dofinansowania do wypłat dla pracowników z niepełnosprawnością. Możliwość jeszcze większego obniżenia składki na PFRON uzyskuje pracodawca, który zatrudni osoby ze szczególną niepełnosprawnością. Dzięki temu można dodatkowo obniżyć wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Obecność schorzenia szczególnego i niepełnosprawności umiarkowanej u zatrudnionej osoby pozwala dwukrotnie obniżyć wskaźnik zatrudnienia. Z kolei niepełnosprawność w stopniu znacznym oraz schorzenie szczególne to możliwość uzyskania trzykrotnego obniżenia wskaźnika zatrudnienia. Przekłada się to na to, że zatrudnienie jednej osoby może pokryć kilka brakujących etatów.

W Asistwork pomagamy efektywnie zmniejszać koszty związane ze składkami na PFRON. Dzięki znajomości przepisów prawa, a także przeprowadzonemu audytowi, jesteśmy w stanie stworzyć indywidualny plan generujący oszczędności z tego tytułu. Zaufało nam już wielu partnerów biznesowych, którzy zyskali w ten sposób środki finansowe na rozwój firmy, stworzenie nowego miejsca pracy i ulepszeniu technologii w zakładzie pracy.


Obniżenie składek do PFRON z Agencją Pracy AsistworkOptymalizacja kosztów PFRON to szereg procesów, które pozwalają zmniejszyć obciążenia w firmie z tytułu składek na PFRON. Podstawą oferowanej przez nas usługi jest skoncentrowanie się na czynnikach kosztotwórczych, a nie na samej wysokości składki. Nasi specjaliści skupiają się na zidentyfikowaniu czynników, które kształtują i warunkują koszty. Analizujemy wszystkie praktyczne możliwości zmian i dokonania modyfikacji w firmie, których finalnym efektem będzie niższa składka.

Nasze rozwiązania są proponowane po uprzednim przeprowadzeniu szczegółowego audytu w przedsiębiorstwie. Następnie wdrażamy strategię, która nie jest tylko jednorazowym szukaniem oszczędności. Są to długoterminowe i wieloaspektowe działania, które przyczyniają się do generowania trwałych oszczędności. Specjaliści z agencji pracy Asistwork pomagają zwiększyć efektywność procesów w przedsiębiorstwie, polepszyć wykorzystanie zasobów i zminimalizować ryzyko. Wspierają także pracodawców we wdrażaniu nowych rozwiązań prowadzących do wzrostu przychodów z tytułu obniżenia kosztów związanych z PFRON.

https://asistwork.pl/wp-content/uploads/2022/07/shutterstock_1813787993.webp

Optymalizacja kosztów PFRON - korzyści dla pracodawcy

 • Wygenerowanie znacznych oszczędności – obniżenie składek na PFRON dzięki zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.
 • Oszczędność czasu – specjaliści z Asistwork przeprowadzą Twoją firmę przez wszystkie procesy audytu.
 • Zmotywowani pracownicy – w Twojej firmie pojawią się nowe osoby, które są zaangażowane i wartościowe, co przełoży się na lepszą wydajność firmy.
 • Budowanie pozytywnego wizerunku marki – zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami powoduje budowanie wizerunku wrażliwej społecznie firmy.

Uzyskaj ulgę we wpłatach na PFRON z Asistwork

Uzyskanie ulgi we wpłatach na PFRON to jedna z możliwości redukcji kosztów związanych z opłacaniem składki z tego tytułu. W Asistwork mamy niezbędne narzędzia, które pozwalają uzyskać ulgę. Pomagamy pracodawcom w zakupie usług oraz towarów od podmiotów, które są uprawnione do udzielania ulg. Sprzedający z tytułu dokonanej transakcji wystawia Ci fakturę z informacją o kwocie przysługującego obniżenia wpłat na PFRON. 

Współpracując z Asistwork masz gwarancję wygenerowania oszczędności związanych z wpłatami na PFRON. Nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać ulgę, która przełoży się na zyski i możliwość jeszcze efektywniejszego rozwoju firmy poprzez inwestycje w nią. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi partnerzy biznesowi byli jak najbardziej odciążeni od załatwiania wszelkich formalności. Wszystkim zajmują się nasi specjaliści. Jeśli chcesz obniżyć składkę na PFRON, ale nie wiesz, jak to zrobić, to zapraszamy do kontaktu!

Z naszych usług korzystają
firmy z różnych branż:

bt_bb_section_top_section_coverage_image
Kontakt z nami jest prosty Skontaktuj się z nami
Odwiedź naszą agencję lub po prostu wyślij nam e-mail w dowolnym momencie. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.
Adres
ul. Plac Konstytucji 3 Maja 3,
50-083 (biurowiec Silver Tower Center)
https://asistwork.pl/wp-content/uploads/2022/06/Asist_3.webp

  Uzupełnij pola z  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Asistwork Sp. z o.o., adres: ul. Żmigrodzka 244, 02-676 Wrocław do realizacji procesu rekrutacji na wyżej wymienione stanowisko.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji przez Asistwork Sp. z o.o., adres: ul. Żmigrodzka 244, 02-676 Wrocław.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Asistwork Sp. z o.o., adres: ul. Żmigrodzka 244, 51-131 Wrocław, informacji o charakterze marketingowym dotyczących produktów i usług z oferty Spółki, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych z wykorzystaniem podanego w formularzu numeru telefonu lub adresu email.


  Przedstaw nam swoje wymagnia

  Szukasz pracy? Sprawdź nasze aktualne oferty pracy.

  Szukasz pracy? Sprawdź nasze aktualne oferty pracy.

  KontaktAsistwork
  Asistwork to agencja pracy tymczasowej, która pomaga dotrzeć do kandydatów w 18 lokalizacjach w Polsce.
  Nasze biuraGdzie nas znajdziesz?
  Skontaktuj się z namiZnajdziemy rozwiązanie
  Jesteśmy firmą z doświadczeniem, od 8 lat tworzymy Polski rynek. Pomagamy kandydatom w budowaniu ich kariery, a klientom w znalezieniu odpowiedniego pracownika.

  © 2014 – 2022 Asistwork