HOME

Outplacement

Outplacement - Twoje wsparcie dla zwalnianych pracowników

Asistwork to agencja pracy, która świadczy także usługę outplacementu. Jest to wsparcie doradcze dla przedsiębiorstw w trakcie restrukturyzacji, a także dla pracowników, którzy zostają zwolnieni. Korzystając z outplacementu, wybierasz skuteczne narzędzie do budowania pozytywnego wizerunku swojej firmy. Stosujemy prawdziwe działania CSR, ponieważ wsparcie ludzi w trudnym okresie kariery zawodowej jest realnym dowodem społecznej odpowiedzialności biznesu. Outplacement jest stosowany w coraz większej liczbie firm, gdzie oferowany jest jako pakiet benefitów dla pracowników.

Outplacement

Czym jest Outplacement?

Outplacement jest działaniem podejmowanym przez przedsiębiorców w celu pomocy zwalnianym pracownikom w radzeniu sobie z utratą pracy. Wiele firm stosuje taki system aktywizacji zawodowej osób, z którymi współpraca została zakończona z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.

Rozwiązania, jakie są stosowane w ramach outplacementu mogą być skierowane zarówno do podwładnych, których stanowisko pracy zostało zlikwidowane, jak i tych osób, które są zagrożone otrzymaniem wypowiedzenia. Zespół specjalistów agencji pracy Asistwork oferuje swoją pomoc pracownikom w Twojej firmie oraz ułatwienie im szybkiego znalezienia nowego miejsca pracy lub w założeniu własnej działalności gospodarczej.

Mamy wieloletnie doświadczenie we wspieraniu pracodawców i pracowników tym trudnym okresie kariery zawodowej. Mamy opracowane specjalne schematy działania i efektywne narzędzia, dzięki którym osoby zwalniane nie będą długo bezrobotnymi. Jeśli chcesz zaoferować pomoc pracownikom podczas redukcji zatrudnienia, to zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

Outplacement - dla kogo?

Outplacement jest programem kierowanym do zwalnianych pracowników, którego celem jest kompleksowe wsparcie ich w działaniach mających na celu znalezienie nowego miejsca zatrudnienia. Korzystają z niego także przedsiębiorstwa, które żegnając się z pracownikami, chcą zadbać o swoje dobre imię i pomóc im na rynku pracy. Kompleksowe działania w ramach outplacementu, który oferujemy w Asistwork, obejmują wsparcie psychologiczne i praktyczne przygotowanie do znalezienia nowego stanowiska i odnalezienia się na rynku pracy w bieżącej sytuacji gospodarczej.

Nasz program outplacementowy jest dostosowywany nie tylko do pracownika, ale także sytuacji na rynku pracy. Uwzględniamy nie tylko aktualny stan osoby zwalnianej, ale także aspekt związany z otaczającą go rzeczywistością biznesową oraz obowiązujące w danym momencie trendy w rekrutacji pracowników.

Outplacement jest kierowany także do przedsiębiorstw, którym zależy na pozycji na rynku oraz ludziach. Jego pozytywnym aspektem jest fakt zmniejszenia ewentualnych kosztów procesów sądowych, odszkodowań oraz kosztów spadku efektywności pozostających na stanowiskach pracowników. Chcesz zadbać o swoje dobre imię i pozycję na rynku? Musisz jednocześnie podjąć drastyczne kroki związane ze zwolnieniami pracowników? Zapraszamy do kontaktu!

Outplacement - rodzaje wsparcia dla zwalnianych pracowników

Ludzie tracący pracę w procesie restrukturyzacji i optymalizacji zatrudnienia w firmie, w której przepracowali wiele lat, chcą jak najszybciej ją odzyskać. Zlecając działania z zakresu outplacementu skutecznie wspierasz swoich podwładnych w podjęciu nowej pracy. W Asistwork mamy niezbędne narzędzia i zespół specjalistów, którzy poprowadzą zwalniane osoby w kierunku znalezienia nowego zatrudnienia. W swojej ofercie mamy dwa rodzaje wsparcia – outplacement grupowy i indywidualny.

Outplacement grupowy

Outplacement grupowy towarzyszy restrukturyzacji, fuzji, zmianą modelu biznesowego, czasami likwidacji przedsiębiorstwa, jego filii lub konkretnego działu. Może być także stosowany w przypadku małych redukcji etatów. Outplacement grupowy jest częścią procesu zwolnień grupowych, które realizowane są zgodnie z ustawą o zwolnieniach grupowych i promocji zatrudnienia.

Obowiązek zadbania o zwalnianych pracowników nakłada pracodawca, ale sposób jego realizacji zależy wyłącznie od przedsiębiorstwa. Oferowane przez nas grupowe programy outplacementu obejmują z reguły osoby, które przez wiele lat nie zmieniały firmy i nie miały chęci jej zmieniać. Są to lojalni pracownicy, skupieni na rzetelnym wykonywaniu powierzonych im zadań, bez odpowiedniego zaplecza materialnego i wiedzy, jak poradzić sobie z utratą pracy.

Outplacement indywidualny

Outplacement indywidualny, który znajduje się w ofercie Asistwork to rozbudowany program wsparcia pracowników w poszukiwaniu nowego miejsca zatrudnienia, otrzymujących wypowiedzenie umowy w wyniku decyzji pracodawcy. Uczestnikiem naszych programów mogą być osoby, które straciły pracę i której pracodawca chce zaproponować taką pomoc – niezależnie od stanowiska, wieku, stażu pracy, własnej sytuacji finansowej i życiowej

W agencji pracy Asistwork mamy przygotowane efektywne programu outplacementu indywidualnego, który zapewnia w pełni zindywidualizowane podejście i wsparcie w poszukiwaniu nowej pracy w miejscu zamieszkania klienta lub tam, gdzie chciałby on podjąć zatrudnienie. Jeśli masz w swoim zespole wyjątkowo wartościowego pracownika i nie chcesz pozostawić go na tzw. lodzie, zapraszamy do kontaktu!

Outplacement - korzyści

Korzyści ze stosowania outplacementu są oczywiste zarówno ze strony zwalnianego pracownika, jak i jego pracodawcy. Dobrze przygotowany program jest świetnym rozwiązaniem dla obu stron, ponieważ jednym pozwala szybko znaleźć nowej miejsce zatrudnienia, a drugim zachować pozytywny wizerunek marki.

Korzyści dla pracodawcy:

 • oszczędność czasu, zasobów i realne wsparcie dodatkowego etatu zewnętrznego w trakcie informowania o restrukturyzacji,
 • zminimalizowanie spadku zaangażowania zwalnianych pracowników w okresie wypowiedzenia umowy,
 • budowa pozytywnego wizerunku firmy,
 • pozytywny wpływ na NPS pracodawcy wśród osób zwalnianych,
 • ułatwienie menadżerom zakomunikowania zmian, zarządzania niepokojem w zespole oraz realizacji bieżących celów biznesowych.

Korzyści dla pracownika:

 • pomoc w szybkim określeniu dalszych kierunków rozwoju zawodowego,
 • ekspertyza jak budować własną markę,
 • wsparcie w poszukiwaniu nowego miejsca pracy,
 • doświadczenie bycia częścią społeczności,
 • doradztwo prawne,
 • wiedza, jak otworzyć własną działalność gospodarczą.

Jeśli jesteś pracodawcą, który musi przeprowadzić zwolnienia grupowe lub indywidualne, ale chcesz jednocześnie stale budować pozytywny wizerunek swojej firmy, zachęcamy do skorzystania z Outplacementu. Gwarantujemy wysoką efektywność prowadzonych przez nas działań i profesjonalizm. Zapraszamy do kontaktu!

Dowiedz się więcej

Z naszych usług korzystają firmy z różnych branż:

Solid security TUZ Unity Solid Group Perfect Cleaning Eurofinance

Kontakt z nami jest prosty

Skontaktuj się z nami

Odwiedź naszą agencję lub po prostu wyślij nam e-mail w dowolnym momencie. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.

Adres

ul. Plac Konstytucji 3
Maja 3,
50-083 (biurowiec Silver Tower Center)

Telefon

693 602 558

  Uzupełnij pola z

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Asistwork Sp. z o.o., adres: ul. Żmigrodzka 244, 02-676 Wrocław do realizacji procesu rekrutacji na wyżej wymienione stanowisko....więcej

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji przez Asistwork Sp. z o.o., adres: ul. Żmigrodzka 244, 02-676 Wrocław....więcej

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Asistwork Sp. z o.o., adres: ul. Żmigrodzka 244, 51-131 Wrocław, informacji o charakterze marketingowym dotyczących produktów i usług z oferty Spółki, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych z wykorzystaniem podanego w formularzu numeru telefonu lub adresu email....więcej

  Przedstaw nam swoje wymagania

  Szukasz pracy? Sprawdź nasze aktualne oferty pracy.