Jak napisać CV aby zaskoczyć podczas rekrutacji ?

31 maja, 2022

Każda osoba szukająca zatrudnienia zastanawia się, co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie. Z pewnością warto zadbać o swój wizerunek i napisać CV tak, żeby wyróżniało się na tle innych. W poniższym artykule zaproponujemy kilka rozwiązań mogących wywrzeć pozytywne wrażenie na przyszłym pracodawcy.

Eleganckie zdjęcie

W teorii umieszczenie własnego zdjęcia w CV nie jest wymagane przez pracodawców. W praktyce jednak warto zdecydować się na taki krok. Dlaczego? Po pierwsze zwiększysz szanse na zapamiętanie Twojej kandydatury. Często zdarzają się sytuacje, że duża liczba kandydatur sprawia, iż osobom decyzyjnym trudno skojarzyć wszystkie zgłoszenia z konkretnymi osobami. Zdjęcie zawsze oddziałuje na zmysł wzroku. Po drugie wzbudzisz zaufanie oraz dasz wyraźny sygnał o Twoim profesjonalizmie. Takie CV z pewnością zostanie ocenione jako kompletne.

Schludny, ale równocześnie atrakcyjny wygląd CV

Pozostajemy jeszcze w tematyce kwestii wizualnych. Tym razem zajmiemy się jednak dodatkowymi elementami graficznymi. Warto umieścić drobne infografiki bądź schematy w formie niewielkich obrazków. Pamiętaj jednak, że CV powinno mieć profesjonalną formę, więc trzeba zachować umiar w tym zakresie. Życiorys zawodowy powinien też mieć czytelną i przejrzystą strukturę. Nadrzędny cel to przecież przekazanie wszystkich cennych informacji swojemu potencjalnemu pracodawcy.

Zapoznaj pracodawcę z życiowymi pasjami

Mnóstwo osób przygotowujących CV skupia się głównie na aspektach stricte zawodowych. Z jednej strony to słuszna koncepcja, aczkolwiek z drugiej doskonałym pomysłem często okazuje się umieszczenie własnych zainteresowań. Jeżeli pracodawcy poznają Twoje życiowe hobby, mogą uznać Cię za otwartego i kreatywnego człowieka. Taka opinia z pewnością pomoże Ci w uzyskaniu zatrudnienia. Po raz kolejny upominamy Cię jednak, abyś zachował umiar. Własne pasje najlepiej tylko wypisać – bez wdawania się w szczegóły.

Informacje o działalności pozazawodowej

Ten punkt w dużej mierze zależy od branży, w której się specjalizujesz. Z reguły jednak warto chwalić się działalnością pozazawodową. Mowa tu o takich aktywnościach jak wolontariat, czy organizowanie lokalnych wydarzeń. Pracodawcy bardzo dobrze odbierają takie wpisy w życiorysach zawodowych. Tego typu czynności świadczą o chętnym podejmowaniu własnych inicjatyw oraz zaangażowaniu w życie społeczne.

Szczerość w CV doceniają praktycznie wszyscy pracodawcy

Wszystkie powyższe rady stracą jednak jakiekolwiek znaczenie, jeżeli Twoje CV nie będzie zgodne ze stanem faktycznym. Umieszczenie nieprawdziwych informacji w CV pod żadnym pozorem nie zwiększy Twoich szans na udaną rekrutację pracowników. Wprawdzie w pierwszej chwili możesz wzbudzić większe zainteresowanie pracodawcy, ale wiedz, że kłamstwo bardzo szybko wyjdzie na jaw.

Wielce prawdopodobne, iż już w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej Twój potencjalnie przyszły szef zorientowałby się, że podkoloryzowałeś swoje CV. Dlatego zawsze umieszczaj tylko prawdziwe informacje. Jeżeli Twoje umiejętności dotyczące konkretnego zagadnienia są na podstawowym poziomie, to napisz prawdę. Nie ma najmniejszego sensu udawać, że możesz wykazać się zaawansowaną wiedzę na dany temat, skoro rzeczywistość jest kompletnie inna.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż powyższe rady pomogą Ci stworzyć atrakcyjne CV. Wierzymy, że tak przygotowany życiorys zawodowy pomoże Ci zyskać w oczach pracodawcy. Pomimo że musisz mierzyć się z całkiem sporą konkurencją, pamiętaj o uczciwości.

Jeżeli natomiast chcesz jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na pozytywne przejście przez wszystkie etapy rekrutacji pracowników, zachęcamy do skorzystania z pomocy naszej agencji pracy. Wykwalifikowani eksperci wsłuchają się w Twoje potrzeby, a szczegółowo przeprowadzony wywiad pozwoli nam na dokładne poznanie Twoich oczekiwań. Z pełną świadomością zapewniamy, że im sprostamy. Więcej o naszej działalności przeczytasz w tym miejscu.

KontaktAsistwork
Asistwork to agencja pracy tymczasowej, która pomaga dotrzeć do kandydatów w 18 lokalizacjach w Polsce.
Nasze biuraGdzie nas znajdziesz?
Skontaktuj się z namiZnajdziemy rozwiązanie
Jesteśmy firmą z doświadczeniem, od 8 lat tworzymy Polski rynek. Pomagamy kandydatom w budowaniu ich kariery, a klientom w znalezieniu odpowiedniego pracownika.

© 2014 – 2022 Asistwork