Jak napisać dobre ogłoszenie o pracę?

8 marca, 2022

W powszechnym rozumieniu przyjęło się, że kluczową rolę w procesie rekrutacji pracowników odgrywa dobrze napisane CV. O tym, jak je napisać, radziliśmy w tym artykule. Z pewnością to niezwykle istotny element, ale nie powinno zapominać się także o odpowiednim stworzeniu ogłoszenia o pracę. To właśnie ono ma na celu przyciągnięcie uwagi odpowiednich kandydatów. Wbrew pozorom to nie jest łatwe zadanie dla pracodawcy, więc nie należy go bagatelizować.

Zawrzyj opis stanowiska wraz z wymaganiami

Podstawowym elementem dobrego ogłoszenia o pracę jest przedstawienie dokładnej specyfiki danego stanowiska. Dzięki temu pracodawcy unikają sytuacji, gdy zgłaszają się kandydaci mający zgoła odmienne wyobrażenia. Dlatego podaj szczegółową listą obowiązków, które planujesz powierzyć nowemu pracownikowi. Lepiej od razu poinformować o konkretnych wymaganiach, niż doprowadzić do późniejszych, licznych nieporozumień.

Przykładowo, jeżeli oczekujesz konkretnego doświadczenia w zawodzie bądź wyższego wykształcenia, nie ukrywaj tego. Im szybciej przedstawisz swoje warunki, tym łatwiejsze będzie zarządzanie rekrutacją. Pozyskiwanie pracowników nie będzie się wtedy przedłużało, ponieważ obie strony od razu otrzymają cenne informacje dotyczących wzajemnych oczekiwań.

Unikaj ogólnych sformułowań

Ogłoszenie o pracę powinno być jak najbardziej treściwe. Nie wskazane jest więc używanie ogólnych fraz i nieprecyzyjnych sformułowań. Lepiej napisać krótsze ogłoszenie, ale bardziej konkretne. Kandydatów na pracowników interesują przecież szczegółowe informacje, a nie przysłowiowe „lanie wody”. Obchodzenie poszczególnych zagadnień na około może zostać niekorzystnie odebrane.

Poinformuj o widełkach płacowych

Nie da się ukryć, iż jednym z najważniejszych aspektów zawodowych jest wysokość pensji. Pieniądze wprawdzie nie dają pełni szczęścia, aczkolwiek znacznie ułatwiają funkcjonowanie w wielu obszarach życia i bardzo często okazują się niezastąpione. Nic więc dziwnego, że ludzie podczas poszukiwania zatrudnienia zwracają szczególną uwagę na możliwości zarobkowe.

Z tego względu w ogłoszeniu o pracę powinna znaleźć się informacja dotycząca dokładnej wysokości pensji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż szczegółowe jej określenie nie zawsze jest możliwe. W takich przypadkach rekomendujemy użycie tak zwanych widełek płacowych. Polegają one na podaniu przedziału zarobków, których można oczekiwać po objęciu danego stanowiska. Dzięki temu unikniesz nieporozumień, gdyż kandydaci nie rozczarują się w zaawansowanym etapie rekrutacji pracowników.

Przedstaw korzyści w sposób naturalny

W skutecznym ogłoszeniu o pracę należy umieścić korzyści, które niesie za sobą zajmowanie konkretnego stanowiska w danej firmie. Pamiętaj jednak, aby uniknąć zjawiska przekoloryzowania, ponieważ nie jest ono pozytywnie odbierane przez kandydatów na pracownika. Dlatego postaraj się informować tylko o takich korzyściach, które są w pełni realne i mogą mieć istotny wpływ na życie zawodowe.

Agencja zatrudnienia Ci pomoże

Jeżeli pracodawcy chcą, aby ich ogłoszenie o pracę wyróżniało się najwyższą skutecznością, warto zgłosić się do agencji zatrudnienia takiej jak nasza. Zajmujemy się nie tylko pojedynczymi aspektami, ale oferujemy pełne zarządzanie rekrutacją oraz przebieg całego procesu.

Dzięki temu pomagamy wszystkim zainteresowanym stronom – zarówno pracodawcom, jak i kandydatom na pracowników. Jesteśmy agencją zatrudnienia, która wie co zrobić, aby proces rekrutacji odbył się w jak najlepszy sposób i przyniósł pozytywne skutki.

KontaktAsistwork
Asistwork to agencja pracy tymczasowej, która pomaga dotrzeć do kandydatów w 18 lokalizacjach w Polsce.
Nasze biuraGdzie nas znajdziesz?
Skontaktuj się z namiZnajdziemy rozwiązanie
Jesteśmy firmą z doświadczeniem, od 8 lat tworzymy Polski rynek. Pomagamy kandydatom w budowaniu ich kariery, a klientom w znalezieniu odpowiedniego pracownika.

© 2014 – 2022 Asistwork