Korzyści ze współpracy z agencją

13 kwietnia, 2021

Pozyskiwanie pracowników wiąże się z licznymi procedurami i czynnościami, które mają na celu wyłonienie najlepszych kandydatów na dane stanowisko. Proces ten musi być prowadzony w sposób profesjonalny, ponieważ w przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z wysokim ryzykiem błędnych decyzji. Warto rozważyć więc możliwość nawiązania współpracy z agencją pracy, która zajmie się rekrutacją i ułatwi przejście przez jej wszystkie etapy. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie Ci zlecenie usług fachowcom.

Profesjonalne usługi

Współpracując z agencją pracy, możesz liczyć na kompleksowe usługi świadczone przez doświadczonych fachowców. Pomagają Ci w poszukiwaniach odpowiednich kandydatów na dane stanowisko, a następnie przedstawiają propozycje zatrudnienia poszczególnych osób. Kontrolują proces rekrutacyjny, dbają o dotarcie z informacją do jak największej liczby osób potencjalnie zainteresowanych Twoją ofertą i ułatwiają nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze sprawdzonym kandydatem.

Rekrutacją pracowników zajmuje się przeszkolony i odpowiednio wykwalifikowany personel, który potrafi zweryfikować informacje na temat osoby starającej się o daną posadę oraz sprawdzić zgodność między rzeczywistymi kompetencjami pracownika a deklaracjami z CV. Agencja pracy stosuje wiele technik rekrutacyjnych, które gwarantują wysoką skuteczność i zapewniają rekrutowanie osób o wymaganych kwalifikacjach, ale także o wskazanych predyspozycjach psychofizycznych do wykonywania określonych obowiązków. Dzięki temu możesz liczyć na maksymalizację zysków płynącą z wyboru najlepszych i najodpowiedniejszych kandydatów.

Fachowe doradztwo

Jeśli nie dysponujesz wystarczającą wiedzą w jakiejś dziedzinie, możesz liczyć na pomoc wykształconych w tym zakresie osób. Pracownicy agencji przeanalizują rozważane przez Ciebie kandydatury i zaproponują najlepsze rozwiązania, wcześniej uwzględniając specyfikę stanowiska, na które szukasz pracownika. Współpraca z agencją pracy znacząco ogranicza niekorzystne dla firmy sytuacje polegające na błędnym doborze personelu. Nie ma więc ryzyka ograniczeń ani zastojów w pracy wynikających z konieczności częstych zmian kadrowych i przeprowadzania ponownych procesów rekrutacyjnych.

Błyskawiczny proces rekrutacji

Nawiązując współpracę ze sprawdzoną agencją pracy, stawiasz na szybkie tempo zleconych procesów rekrutacyjnych. To możliwe dzięki rozbudowanej bazie kandydatów, którą agencja selekcjonuje i wyszukuje w niej osoby spełniające Twoje wymagania.

Komfort pracodawcy

Obecność działu rekrutacji w firmie wiąże się z zatrudnieniem wykwalifikowanych do tego osób, koniecznością organizacji wszystkich działań oraz masą formalności, która w ostateczności często spada na barki pracodawcy. Poszukiwanie, rekrutowanie, selekcjonowanie i przeprowadzane rozmów kwalifikacyjnych to złożone procesy, w których zaangażowanych jest wiele osób, a to automatycznie wiąże się z wysokimi kosztami. Jeśli więc zależy Ci na oszczędnościach, postaw na współpracę z agencją pracy. To doskonały wybór dla mniejszych przedsiębiorstw i firm, które nie potrzebują pełnoprawnego działu HR, a także dla dużych podmiotów, jak korporacje, w których skala pozyskiwania pracowników jest bardzo duża. W takiej sytuacji tym bardziej warto powierzyć te zadania profesjonalnej agencji.

Oszczędność

Jak już wspominaliśmy, pozyskiwanie nowych pracowników i weryfikacja ich umiejętności oraz predyspozycji, a także załatwianie formalności to zaawansowane i czasochłonne procesy. W związku z tym pojawiają się oczywiście wysokie koszty. Powierzenie tych obowiązków sprawdzonej agencji pracy wiąże się ze znacznymi oszczędnościami i korzyściami wynikającymi z minimalizacji ryzyka zatrudnienia niewłaściwych osób na dane stanowisko.

Bezpieczeństwo

Agencja pracy weryfikuje wszystkich kandydatów starających się o stanowisko i sprawdza wiarygodność podawanych przez nich informacji. Przeprowadzając wstępną rekrutację, zyskuje cenną wiedzę, dzięki której może polecić obiecujące kandydatury oraz szybko odrzucić te niekorzystne. Poziom bezpieczeństwa jest bardzo wysoki, bo do Ciebie trafiają tylko sprawdzeni kandydaci.

KontaktAsistwork
Asistwork to agencja pracy tymczasowej, która pomaga dotrzeć do kandydatów w 18 lokalizacjach w Polsce.
Nasze biuraGdzie nas znajdziesz?
Skontaktuj się z namiZnajdziemy rozwiązanie
Jesteśmy firmą z doświadczeniem, od 8 lat tworzymy Polski rynek. Pomagamy kandydatom w budowaniu ich kariery, a klientom w znalezieniu odpowiedniego pracownika.

© 2014 – 2022 Asistwork