Praktyki zawodowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

19 lipca, 2022

Najtrudniejsze są początki – to powiedzenie mające wiele wspólnego z prawdą. Dotyczy ono między innymi osób dopiero rozpoczynających własne kariery zawodowe. Spora część z nich, zanim zdobędzie pierwsze zatrudnienie, decyduje się podjąć tak zwane praktyki. To naprawdę dobry pomysł doceniany przez szerokie grono pracodawców. W tym artykule prezentujemy wszystkie istotne informacje o wdrożeniu się do danej branży w ten właśnie sposób.

Czym są praktyki zawodowe?

Na wstępie warto zapoznać się z wyjaśnieniem znaczenia sformułowania „praktyki zawodowe„. Przede wszystkim to jedna z najpopularniejszych form wdrożenia osób bez jakiegokolwiek doświadczenia do danej branży. Ich podstawowym i równocześnie najważniejszym celem jest przygotowanie do wykonywania konkretnego zawodu. Najczęściej z tej metody korzystają młodzi ludzie – absolwenci bądź wciąż aktualni uczniowie szkół średnich, techników, czy uczelni wyższych.

Wykonują oni rozmaite zadania stricte związane z pełnionym w niedalekiej przyszłości zawodem. Na dany okres na przykład przez trzy miesiące stają się oni jednym z członków zespołu firmy. We wszystkich działaniach pomoc oferuje doświadczona kadra. Co ciekawe, nie musisz edukować się w kierunku dotyczącym praktyk, aby otrzymać taką szansę zdobywania doświadczenia. Coraz więcej pracodawców decyduje się na kształcenie osób zaledwie pod warunkiem wykazywanych chęci i zaangażowania. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta i zrozumiała – potencjalne wymierne korzyści dla całej firmy. Można więc stwierdzić, że to sytuacja win-win dla wszystkich zainteresowanych stron, o czym opowiemy więcej w następnych akapitach.

Praktyki zawodowe – korzyści dla pracodawcy

Niektórym może wydawać się, że pracodawca poświęca swój cenny czas i energię, aby nauczyć fachu kogoś innego. Wbrew pozorom to działanie bardzo opłacalne. Proces rekrutacji pracowników często potrafi być długi, a na końcu i tak nie przynosi zadowalających efektów. Dzięki praktykom zawodowym można natomiast zyskać dobrego pracownika, nie ponosząc praktycznie żadnego ryzyka. Po pierwsze, przełożony widzi daną osobę w akcji. Po drugie, uczy ją według własnych zasad. Wreszcie po trzecie, taki pracownik jest natychmiast przystosowany do potrzeb danej firmy, ponieważ dokładnie poznał już jej oczekiwania na własnej skórze.

Praktyki zawodowe – korzyści dla pracownika

Taka forma zdobywania doświadczenia zawodowego jest korzystna także dla praktykantów. Dzięki niej pojawiają się realne możliwości postawienia pierwszych kroków w branży. To doskonała opcja dla wszystkich nowicjuszów. Takie osoby pozyskają umiejętności bardzo przydatne w ich branży. Oprócz tego oswajają się ze specyfiką funkcjonowania w firmie, przez co automatycznie zwiększa się między innymi pewność siebie.

Zwiększ szanse na zatrudnienie dzięki naszej agencji pośrednictwa pracy

Nie da się więc ukryć, że odbyte praktyki zawodowe mają wpływ na Twoje późniejsze zatrudnienie. Jeżeli dobrze się spiszesz, są całkiem wysokie szanse, iż otrzymasz propozycję pełnowymiarowej współpracy na stałe. Mamy jednak dla Ciebie propozycję, dzięki której Twoją atrakcyjność na rynku pracy jeszcze się zwiększy. Plany te urzeczywistnią się wtedy, gdy skorzystasz z usług naszej agencji zatrudnienia. Zapoznaj się dokładnie z ofertą, którą znajdziesz w tym miejscu. Gwarantujemy, że z nami Twoją kariera nabierze rozpędu i przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji zarówno ambicjonalnej, jak i finansowej.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższy artykuł przekonał Cię, iż praktyki zawodowe są bardzo ważne w kontekście rozwoju – a tak naprawdę zapoczątkowania – całej kariery. Każdy pragnie, aby jego przyszłość malowała się w możliwie najbardziej kolorowych barwach, a w osiągnięciu tego celu pomożemy właśnie my – profesjonalna agencja pośrednictwa pracy. Już od ponad 25 lat pomagamy w kreowaniu ścieżek zawodowych wielu osób z rozmaitych branż. Ty też możesz dołączyć do tej grupy – zapraszamy!

KontaktAsistwork
Asistwork to agencja pracy tymczasowej, która pomaga dotrzeć do kandydatów w 18 lokalizacjach w Polsce.
Nasze biuraGdzie nas znajdziesz?
Skontaktuj się z namiZnajdziemy rozwiązanie
Jesteśmy firmą z doświadczeniem, od 8 lat tworzymy Polski rynek. Pomagamy kandydatom w budowaniu ich kariery, a klientom w znalezieniu odpowiedniego pracownika.

© 2014 – 2022 Asistwork