Weber – jedna z największych inwestycji amerykańskich na Śląsku

23 listopada, 2021

Rozwój polskich firm jest niezwykle istotny dla naszej gospodarki, ale chcąc notować jeszcze większy progres, warto współpracować również z zagranicznymi podmiotami. Ostatnio taka kooperacja zdarzyła się na Śląsku. To właśnie ten rejon Polski wybrali Amerykanie do realizacji jednej ze swoich inwestycji. Mowa tu o rozpoznawalnej firmie na całym świecie, czyli marce Weber, która nawiązała również współpracę z naszą firmą.

Czym jest i czym zajmuje się spółka Weber? 

Weber to firma specjalizująca się w produkcji grilli i akcesoriów grillowych. Zdobyła ona ogromną popularność i można wręcz stwierdzić, że stała się rewolucjonistą światowych trendów związanych z tą branżą. Jej produkty wyróżniają się innowacyjną technologią, a w połączeniu z wysoką jakością wykonania szybko okazały się prawdziwym hitem. W ofercie marki Weber znajdują się różne rodzaje grilli: elektryczne, gazowe, węglowe, a także między innymi brykiety, stojaki, ruszty, czy płyty.

Historia spółki 

Firmy powstają często w niecodziennych okolicznościach. Znaczącą rolę odgrywają zaskakujące zrządzenia losu. Spółka Weber jest tego idealnym przykładem. Żeby móc przytoczyć historię powstania firmy Weber, musimy cofnąć się aż do 1952 roku. Wprawdzie w tych czasach

korzystano już z grilli, aczkolwiek były one zbudowane z cegieł. Ten materiał nie sprawował się dobrze w tej roli i przysparzał wielu problemów. Wystarczyło pojawienie się opadów deszczu, aby praktycznie uniemożliwić korzystanie z tych urządzeń. Wtedy nie istniały pokrywy, a płomienie często przeskakiwały. Kłopot sprawiał również popiół, który osadzał się na jedzeniu i ubraniach.

Nic więc dziwnego, że ludziom nie sprawiało przyjemności grillowanie w taki sposób. Narzekał też na to George Stephen, więc pewnego razu postanowił coś z tym zrobić, a inspirację znalazł podczas… rejsu żaglówką. Zobaczył wtedy boje, które z pozoru były zwykłym przedmiotem, jednakże w tamtym momencie okazały się kluczowe. Dzięki nim Stephen wpadł na genialny pomysł — stworzenie okrągłego grilla przypominającego konstrukcją właśnie zauważone przez niego boje.

To wydarzenie stało się punktem zwrotnym, ponieważ umożliwiło komfortowe grillowanie. Tak zwana kula Webera zrobiła furorę, ponieważ wreszcie było można uwolnić się od używania ceglanych urządzeń przy równoczesnym zwiększeniu wygody. Stephen świetnie spożytkował swój sukces, zakładając firmę Weber-Stephen Products LLC, a co za tym idzie, produkując grille na skalę masową.

Amerykańska fabryka w Zabrzu 

Ostatnio Polska stała się bardzo ważnym krajem dla firmy Weber. To właśnie w naszym kraju, a dokładniej w Zabrzu, wybudowano amerykańską fabrykę grilli. Budowa ruszyła 9 września 2020 roku i trwała trzynaście miesięcy. Zrealizowanie tej inwestycji ma ogromne znaczenie, ponieważ to pierwszy zakład produkcyjny tej spółki znajdujący się poza granicami Stanów Zjednoczonych. Oprócz pomieszczeń stricte produkcyjnych stworzono także między innymi Centrum Doświadczeń Akademii Grilla Webera. Pozyskiwanie pracowników do tak dużej firmy musi być więc szybkie i skuteczne.

Weber i Asistwork — co mają ze sobą wspólnego? 

Z radością informujemy, że Asistwork został oficjalnym partnerem spółki Weber. W ramach zawartej współpracy jesteśmy odpowiedzialni za pozyskiwanie pracowników w obszarze blue collar. Mowa tu o tak zwanych „niebieskich kołnierzykach”, czyli pracownikach fizycznych. Do tej grupy zalicza się przede wszystkim osoby zatrudnione w budownictwie, przemyśle, transporcie, produkcji oraz administracji niższego szczebla. Kolor niebieski wybrano jako oznaczenie ze względu na taką barwę odzieży roboczej dominującej we wcześniej wymienionych profesjach. Teraz rekrutacja pracowników to zadanie naszej firmy.

Taka współpraca to powód do dumy 

Dla nas możliwość współpracy z tak popularną i renomowaną firmą jak Weber, to ogromny zaszczyt. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze starania zostały docenione i spośród wielu chętnych to właśnie Asistwork został wyróżniony. Posiadamy wykwalifikowanych specjalistów, którzy są gwarancją profesjonalnego przeprowadzenia całego procesu rekrutacji pracowników. Obszar blue collar jest nam doskonale znany, więc zapewniamy najwyższe standardy usług. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy każda ze stron odniesie same korzyści.

KontaktAsistwork
Asistwork to agencja pracy tymczasowej, która pomaga dotrzeć do kandydatów w 18 lokalizacjach w Polsce.
Nasze biuraGdzie nas znajdziesz?
Skontaktuj się z namiZnajdziemy rozwiązanie
Jesteśmy firmą z doświadczeniem, od 8 lat tworzymy Polski rynek. Pomagamy kandydatom w budowaniu ich kariery, a klientom w znalezieniu odpowiedniego pracownika.

© 2014 – 2022 Asistwork